راهنمای مرحله 1

 متقاضیان حقوقی دریافت مجوز فعالیت های فرهنگی دیجیتال یکی از پنج گروه زیر خواهند بود:

گروه اول: کسانی (حداقل 2 نفر) هستند که شخصیت حقوقی ندارند، یعنی تاکنون شرکت یا موسسه ثبت نکرده اند و باید پس از طی مراحل و اخذ مجوز فعالیت فرهنگی دیجیتال، با مدارک ارائه شده از سوی مرکز، شرکت/موسسه جدیدی را در اداره ثبت شرکت ها ثبت کنند.

گروه دوم: کسانی هستند که شخصیت حقوقی دارند (شرکت یا موسسه از قبل ثبت کرده اند) و تمامی تغییرات لازم مرکز رسانه های دیجیتال را بر روی شرکت/موسسه خود می پذیرند. (لازم به ذکر است که برای اخذ مجوز از مرکز رسانه های دیجیتال، موضوع فعالیت و اساسنامه تغییر می یابد.)​​

گروه سوم:  کسانی هستند که شخصیت حقوقی دارند (شرکت یا موسسه از قبل ثبت کرده اند) و تمایل به اعمال تغییرات لازم بر شخصیت حقوقی خود را ندارند. این دسته از افراد باید همانند گروه اول ثبت نام نموده و باید پس از طی مراحل و اخذ مجوز فعالیت فرهنگی دیجیتال، با مدارک ارائه شده از سوی مرکز، شرکت/موسسه جدیدی را در اداره ثبت شرکت ها ثبت کنند.

گروه چهارم: موسسات فرهنگی هنری چند منظوره و موسسات فرهنگی قرآن و عترت (دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)​

گروه پنجم: ارگان ها و سازمان های دولتی


متقاضیان جهت ثبت درخواست و دریافت پنل، نیازمند اخذ شناسه کاربری و رمز عبور به نام شرکت/موسسه مورد نظر خود می باشند، لذا متقاضیان گروه اول و سوم (فاقد شخصیت حقوقی) با یک نام پیشنهادی به صورت پیش فرض و متقاضیان گروه دوم (دارای شخصیت حقوقی) با نام شرکت/موسسه خود به سایت  login.saramad.ir مراجعه نموده و صفحه‌ای همانند تصویر زیر را مشاهده خواهند کرد.


1 

 

جهت ثبت نام، بر روی لینک درخواست عضویت کلیک کنید.


2 

 

 

در قسمت  نوع متقاضی: "حقوقی" را انتخاب کنید.

-  متقاضیان گروه اول و سوم (متقاضی ثبت شرکت یا موسسه) باید در قسمت نوع شخصیت حقوقی "شرکت/موسسه در شرف تاسیس" را انتخاب کنند و اطلاعات شرکت/موسسه مورد نظر خود را به صورت پیش فرض وارد نمایند. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی می باشد) اطلاعات شما به صورت پیش فرض ثبت شده و پس از طی مراحل و اخذ مجوز موقت، اجازه ثبت شرکت یا موسسه با نام مورد نظر خود را خواهید داشت. 

-   متقاضیان گروه دوم (دارای شخصیت حقوقی) باید در قسمت نوع شخصیت حقوقی "شرکت/موسسه خصوصی" را انتخاب کنید و اطلاعات شرکت/موسسه خود را وارد نمایید.(تکمیل گزینه های دارای * الزامی می باشد)

-  متقاضیان که ارگان دولتی محسوب می شوند باید در قسمت نوع شخصیت حقوقی "سازمان های دولتی" را انتخاب کنید و اطلاعات شرکت/موسسه خود را ​وارد نمایید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی می باشد)

نکته:  باید در همین فرم، رمز عبور مورد نظر خود را نیز به همراه نام کاربری تعریف نمایید.

 (اطلاعات وارد شده زیر برای راهنمایی شما به عنوان نمونه تکمیل گردیده است)


18 


3 

 

 پس از تکمیل فرم و انتخاب گزینه تایید، عضویت متقاضی در سایت ثبت می شود.

توجه داشته باشید که شناسه کاربری «آدرس پست الکترونیک یا ایمیلی که وارد نمودید» و رمز عبور «همان عبارتی است که زمان ثبت نام در قسمت رمز عبور درج کرده اید»

نکات:

 •      جهت کاربری بهتر از مرورگر فایرفاکس (Firefox) استفاده نمایید.
 •           اطلاعات را به زبان فارسی تایپ نمایید.
 •      در صورت فراموشی رمز عبور گزینه بازیابی رمز عبور را انتخاب نمایید.
 •      اگر در گذشته عضو سایت بوده اید، نیاز به عضویت مجدد نمی باشد.
 •      در صورتی که قبلا با شناسه ملی و ایمیل خود ثبت نام کرده باشید، مجاز به ثبت نام دوباره نخواهید بود.
 •      نام پنل حقوقی باید به نام شرکت/موسسه باشد نه افراد.
 •      حداقل تعداد اعضاء هیئت مدیره و سهامداران حقیقی(اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل) در پنل متقاضیان حقوقی برای موسسه یا شرکت مسئولیت محدود 2 نفر می باشد.
 •      متقاضیانی که قصد ثبت شرکت سهامی خاص دارند، تعداد اعضای آنها باید 3 یا 5 یا 7 نفر باشد.
 •      متقاضیان حقوقی می توانند تمامی مجوزها را درخواست نمایند یا مجوز خود را با توجه به راهنمای انواع مجوزها انتخاب نمایند.  
 •      پروانه فعالیت متقاضیان حقوقی به صورت الکترونیک صادر و فایل پی دی اف آن در پنل متقاضیان قابل مشاهده، دانلود و چاپ است و پروانه کاغذی در مرکز صادر نمی گردد.
 •      در صورت بروز مشکل در روند درخواست عضویت با شماره 4-88315931 داخلی 103 آقای سالاری تماس بگیرید.

پس از ثبت درخواست عضویت، به صفحه login.saramad.ir مراجعه و با وارد نمودن شناسه کاربری و رمز عبور، گزینه ورود را انتخاب کنید.


5

 
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.