راهنمای مرحله5

پرونده متقاضی بعد از اخذ امتیاز مدیرعامل در مصاحبه و نمره قبولی از آزمون قوانین و مقررات و بعد از وصول استعلام از مراجع ذی صلاح و اظهار نظر کمیته های تخصصی، جهت اظهار نظر نهایی منطبق با "آیین نامه ساماندهی و توسعه رسانه ها و فعالیت های فرهنگی دیجیتال در " کارگروه امور واحدهای فرهنگی دیجیتال" طرح و مورد بررسی قرار میگیرد. بعد از طرح درخواست متقاضی و تایید در کارگروه واحدهای فرهنگی دیجیتال، پروانه   6 ماهه تاسیس و تجهیز صادر می شود. متقاضی حداکثر 6 ماه فرصت دارد ثبت شخصیت حقوقی یا تغییر موضوع فعالیت را طبق ضوابط این مرکز انجام دهد. (پس از صدور مجوز موقت شش ماهه، اقدامات لازم جهت اخذ پروانه 5 ساله در پنلتان اطلاع رسانی می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت حقوقی مراجعه نمایید)

نکات:

  •     این فرآیند در حدود 14 روز کاری پس از ارجاع درخواست به کارگروه زمان می برد و پس از پایان این مهلت، می توانید از طریق ارسال پیام در پنل، وضعیت صدور مجوز خود را پیگیری نمایید.
  •     اطلاع رسانی صدور مجوز از طریق پیامک و پنل صورت می گیرد. لطفا پس از دریافت پیامک به پنل خود مراجعه نموده و راهنمای ارسالی در پیام مربوطه در پنل را مطالعه فرمایید.  
  •     پس از صدور مجوز متقاضیان میتوانند برای ارگان های درخواستی معرفی نامه دریافت کنند. برای دریافت این معرفی نامه، متقاضی باید درخواست خود را به صورت کتبی به دبیرخانه مرکز ارائه نمایند.
  •     انتخاب نوع شخصیت حقوقی (موسسه یا شرکت) برای گروه نشر دیجیتال تفاوتی نداشته و بر عهده متقاضیان می باشد.
  •       مجوز 6 ماهه صرفا مجوز تاسیس و تجهیز بوده و مجوز فعالیت نمی باشد. در صورت فعالیت متقاضیان در طول مراحل تا اخذ پروانه 5 ساله، مرکز مسئولیتی در قبال مسائل پیش آمده ندارد و قادر به حمایت از ایشان نخواهد بود.
  •       متقاضیان پس از اتمام مجوز شش ماهه در صورتی که اقدامات ثبتی خود را انجام نداده باشند، تنها برای یک بار دیگر قادر به درخواست تمدید مجوز به مدت شش ماه دوم را خواهند بود.
  • در صورت داشتن هر گونه مشکل و سوال در خصوص مراحل کار با تلفن 88846963 داخلی 129 خانم بستاک تماس حاصل نمایید.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.