راهنمای مرحله 2

پس از ورود به درگاه سرآمد، صفحه ای همانند شکل زیر نمایش داده می شود. از میان 6 آیکون موجود در وسط صفحه، گزینه صدور مجوز واحدهای دیجیتال را انتخاب کرده و مراحل ثبت مشخصات شرکت/موسسه و دریافت مجوز را آغاز نمایید. پروسه صدور مجوز به طور کلی در حدود 3 ماه به طول می انجامد. 


7

 سپس صفحه زیر (پنل صدور مجوز واحدهای دیجیتال) نمایش داده می شود.


5

متقاضی باید از منوی سمت راست به ترتیب همه گزینه ها را انتخاب و تکمیل نماید.

نکات:
 •     در کلیه مراحل متقاضی باید از طریق پنل با کارشناسان واحد نشر در ارتباط باشد. (طریقه ارسال پیام: پس از ورود به بخش "مجوز واحدهای دیجیتال" در پایین صفحه اصلی، باکس ارسال پیام را مشاهده می نمایید که در بالای آن این عبارت درج شده است: جهت ارتباط با گروه نشر دیجیتال و اطلاع از مراحل اخذ پروانه فعالیت دیجیتال، پیام ارسال نمایید. در همین باکس می توانید متن پیام یا سوال خود را تایپ کرده و سپس دکمه ارسال پیام را بزنید.) در بالای همین باکس نیز سابقه مکالمات و پیام­های ارسالی و دریافتی شما نمایش داده می شود.
 •     اطلاع رسانی های لازم در خصوص پرونده شما نیز توسط کارشناسان از طریق ارسال پیام در همین بخش صورت می پذیرد، به همبن دلیل ضروری است همواره پنل خود را در طول فرآیند اخذ مجوز چک نمایید.

6

راهنمای تکمیل منوی صفحه صدور مجور واحدهای دیجیتال:

1. مشخصات واحد(تکمیل این بخش الزامی است): شما به عنوان یک واحد فرهنگی دیجیتال حقوقی ثبت شده اید و باید در این قسمت اطلاعات شرکت/موسسه را وارد کنید. دقت داشته باشید که اطلاعاتی که در قسمت مشخصات واحد درج می کنید باید با اطلاعات اولیه ثبت نامی شما مطابقت داشته باشد. (اطلاعات وارد شده زیر به عنوان نمونه و برای راهنمایی شما تکمیل گردیده است)


6

پس از تکمیل اطلاعات گزینه تایید را بزنید تا اطلاعات وارد شده ثبت شود.

2. هیئت مدیره و سهامداران حقیقی(تکمیل این بخش الزامی است): پس از باز شدن صفحه هیئت مدیره و سهامداران حقیقی صفحه زیر نمایش داده می شود. در این بخش، اطلاعات اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل را تکمیل و مدارک لازم را بارگذاری می نمایید. برای ثبت اطلاعات، گزینه جدید را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید نیازی به درج نام و مشخصات سهام داران نیست و ثبت اعضای هیات مدیره و مدیرعامل الزامی است.


7

پس از انتخاب گزینه جدید صفحه زیر نمایش داده می شود. (اطلاعات وارد شده زیر به عنوان نمونه و برای راهنمایی شما تکمیل گردیده است)


8

پس از تکمیل اطلاعات و درج مشخصات عمومی اعضاء هیئت مدیره و سهامداران حقیقی، گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را انتخاب نمایید. سپس 7 سربرگ نمایش داده می شود که اطلاعات وارد شده شما در اولین سربرگ قرار گرفته است. (توجه داشته­ باشید که تکمیل کردن سربرگ­ های: "مشخصات عمومی، سوابق تحصیلی و بارگذاری فایل" الزامی و الباقی سربرگ ها اختیاری است)

 


12  

 •      سربرگ تخصصی و مهارت ها: گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل نمایید. سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی است)


13

 • سربرگ سوابق تحصیلی: گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل و تایید نمایید. حداقل مدرک الزامی، مدرک تحصیلی دیپلم می باشد. سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی می باشد)


14

 • سربرگ سوابق شغلی: گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل و تایید نمایید. سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی می باشد)


15
 

 •     سربرگ خلاصه فعالیت ها: گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل و تایید نمایید. سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی می باشد)


16

 •     سربرگ معرفین: گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل و تایید نمایید. سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی می باشد)


17

 •     سربرگ بارگذاری فایل (تکمیل این بخش الزامی است): گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل و تایید نمایید.


18

نوع فایل را انتخاب کرده و در قسمت مشخصات فایل، فایل مورد نظر را انتخاب سپس گزینه تایید را انتخاب کنید تا مدرک مورد نظر ثبت شود. دقت داشته باشید که هر فایل باید در جای خود ثبت شود. پس از بارگذاری تمامی فایل ها سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. پرونده شما به مرحله بررسی مدارک و مستندات ارجاع داده می شود. باید در این مرحله پیام بگذارید تا مدارک اولیه بررسی شوند و پس از تایید کارشناسان به مرحله بررسی سوءپیشینه ارجاع داده شود.

مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری در پنل، توسط متقاضیان:(همه اعضاء)

*    کلیه صفحات شناسنامه (صفحات اول، دوم، سوم، چهارم(

-  شناسنامه جدید: صفحه اول: مشخصات فردی، صفحه دوم: مشخصات سند و توضیحات، صفحه سوم: مشخصات همسر- ازدواج/طلاق و صفحه چهارم: مشخصات فرزندان و انتخابات و به عنوان سایر مدارک صفحه وفات و توضیحات اضطراری

-  شناسنامه قدیم: صفحه اول: مشخصات فردی، صفحه دوم: ازدواج و طلاق، صفحه سوم: توضیحات و کارت مخصوص مهرهای اضطراری و صفحه چهارم: صفحه انتخابات

*    کارت ملی

*    گواهی عدم سوء پیشینه

- متقاضیان ساکن تهران: مراجعه به دفاتر پلیس10+

- متقاضیان ساکن شهرستان: در پنل خود نام و نام خانوادگی، کد ملی، نام پدر، آدرس کامل و کد پستی (محلی که معرفی نامه برای شما پست می شود) را پیام بگذارید تا معرفی نامه تنظیم و برای شما ارسال گردد.

- برای همه اعضاء گواهی عدم سوءپیشینه الزامی می باشد.

*    عکس پرسنلی (با حفظ شئونات رسمی و اداری)

*    مدرک نظام وظیفه (گواهی پایان خدمت، گواهی معافیت دائم از خدمت یا معافیت موقت) برای افراد ذکور

- در صورت نداشتن مدرک مشکل را در پنل پیام بگذارید یا با داخلی 118 بخش حراست تماس بگیرید.

*    تصویر آخرین مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم

- در صورت داشتن مشکل در پنلتان پیام بگذارید.

*    مستندات مربوط به سوابق، تجربیات، امکانات، دوره­های آموزشی گذرانده شده، تقدیرنامه‌هاو ...( بارگذاری این مدارک اختیاری است)

*    فرم حراست تکمیل و بارگذاری این فرم برای هریک از اعضای هیات مدیره الزامی است. جهت دانلود این فرم، در منوی سمت راست واقع در صفحه اصلی پنل واحدهای دیجیتال، گزینه دریافت فرم حراست را انتخاب نمایید. این فرم باید به دقت، کامل، بدون خط خوردگی، تکمیل گردد. عکس خود را بر آن الصاق و پس از تایید امضا در دفترخانه اسناد رسمی (گواهی امضاء در پایین صفحه دوم یا در صفحه ای جدا توسط دفترخانه انجام می شود) آن را اسکن و به صورت فایل zip در پنل بارگذاری نمایید.

نکات:

 •     پس از بارگذاری تمامی مدارک برای کلیه اعضای هیئت مدیره ، لطفا در پنل پیام بگذارید تا مدارک ارسالی توسط کارشناسان بررسی شوند.
 •     در صورت عدم پیگیری و آپلود ناقص مدارک در پنل، بعد از گذشت 1 ماه از ثبت درخواست، پرونده غیر فعال خواهد شد.​​ برای فعال شدن پرونده باید در پنل پیام درج نمایید.
 •     مدارک صرفا  با فرمت JPG و حجم کمتر از 2 مگابایت بارگذاری شوند.
 •     هرگونه مغایرت اطلاعات منجر به توقف روند بررسی پرونده و رد درخواست می شود.
 •     مدارک آپلود شده باید تصویری از اصل مدرک (نه کپی) بوده و شفاف، واضح، خوانا و رنگی باشد.
 •     متقاضی اجازه حذف و ویرایش اطلاعات را ندارد برای هر یک از این موارد باید در پنل پیام بگذارد تا پس از بررسی کارشناسان این کار صورت گیرد.
 •     متقاضیانی که قصد ثبت شرکت سهامی خاص دارند تعداد اعضای آنها باید 3، 5 یا 7 نفر باشد در غیر این صورت حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره 2 نفر می توانند موسسه یا شرکت ثبت نمایند.
 • مراحل کار تمامی اعضای شرکت یا موسسه ممکن است به طور همزمان با یکدیگر پیش نرود. خواهشمند است شکیبا باشید و وضعیت هریک از اعضای هیئت مدیره را جداگانه پیگیری کنید. در قسمت هیئت مدیره و سهامداران حقیقی مقابل نام هر فرد وضعیت ایشان درج می گردد.
 • ثبت اعضاء که فقط سهامدار هستند، الزامی نمی باشد.
 •     ثبت همه اعضاء هیئت مدیره یا مدیرعامل الزامی می باشد.
 •        در قسمت هیئت مدیره و سهامداران حقیقی مقابل نام افراد اگر عبارت "در انتظار مدارک" نوشته شود یعنی باید مدارک اولیه را بارگذاری کنند.

پس از بارگذاری کلیه مدارک، ارسال پیام و بررسی کارشناسان مدارک تایید و به مرحله بررسی سوپیشینه ارجاع داده می شود  و تا ارجاع به حراست و تایید استعلام، نیاز به انجام اقدام خاصی از سوی متقاضی نیست.

3. هیئت مدیره و سهامداران حقوقی(تکمیل این بخش تنها در صورتی که شرکت یا موسسه دیگری زیرمجموعه و عضو هیات مدیره شرکت شماست، الزامی است): گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل نمایید. سپس گزینه تایید را بزنید. تکمیل گزینه های دارای * الزامی است. اگر شرکت/موسسه ای زیر مجموعه یا عضو هیئت مدیره شرکت/موسسه جدید شماست باید اطلاعات آن را در این قسمت وارد نموده و برای آن یک نفر نماینده انتخاب و مشخصات فرد نماینده را در بخش هیات مدیره و سهام داران حقیقی وارد نمایید. (اطلاعات وارد شده زیر به عنوان نمونه و برای راهنمایی شما تکمیل گردیده است)


9

 

پس از تکمیل اطلاعات و درج مشخصات عمومی، گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را انتخاب نمایید. سپس 4 سربرگ نمایش داده می شود که اطلاعات وارد شده شرکت/موسسه  شما در اولین سربرگ قرار گرفته است. (توجه داشته­ باشید که تکمیل کردن سربرگ های: "مشخصات عمومی، اعضای حقیقی  و بارگذاری فایل" الزامی و الباقی سربرگ ها اختیاری است)


10

 •     سربرگ اعضای حقیقی (تکمیل این بخش الزامی است): (در این بخش یک نفر نماینده شرکت یا موسسه زیر مجموعه را درج نمایید)گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل نمایید. سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی است)


11

 •     سربرگ اعضای حقوقی: در صورت تمایل گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل نمایید. سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی است)


12

 • سربرگ بارگذاری فایل(تکمیل این بخش الزامی است): گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل نمایید. تمامی مدارک ثبتی شرکت زیرمجموعه شامل: اساسنامه (به صورت فایل zip یا pdf کلیه صفحات) روزنامه رسمی و تمامی آگهی های تغییرات را در این بخش بارگذاری نمایید. ( بارگذاری تعهدنامه و طرح توجیهی الزامی نیست مگر با درخواست کارشناسان مرکز  ) پس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. (تکمیل گزینه های دارای * الزامی است)


13

نوع فایل را انتخاب کرده و در قسمت مشخصات فایل، فایل مورد نظر را انتخاب سپس گزینه تایید را انتخاب کنید تا مدرک مورد نظر ثبت شود. دقت داشته باشید که هر فایل باید در جای خود ثبت شود. پس از بارگذاری تمامی فایل ها سپس گزینه تایید و هدایت به مرحله بعد را بزنید. پرونده شما به مرحله بررسی مدارک و مستندات ارجاع داده می شود. باید در این مرحله پیام بگذارید تا مدارک اولیه بررسی شوند و پس از تایید کارشناسان به مرحله بررسی سوءپیشینه ارجاع داده شود.


نکات:

 •     مدارک صرفا  با فرمت  JPG، zip و pdf  و حجم کمتر از 2 مگابایت بارگذاری شوند.
 • پس از بارگذاری تمامی مدارک، لطفا در پنل پیام بگذارید تا مدارک ارسالی توسط کارشناسان بررسی شوند    
 •     هرگونه مغایرت اطلاعات منجر به توقف روند بررسی پرونده و رد درخواست می شود.
 •     مدارک آپلود شده باید تصویری از اصل مدرک (نه کپی) بوده و شفاف، واضح، خوانا و رنگی باشد.
 •     متقاضی اجازه حذف و ویرایش اطلاعات را ندارد برای هر یک از این موارد باید در پنل پیام بگذارد تا پس از بررسی کارشناسان این کار صورت گیرد.

پس از بارگذاری کلیه مدارک و بررسی کارشناسان مدارک تایید و به مرحله بررسی و تاییدیه درخواست ارجاع داده می شود  و تا ارجاع به حراست و تایید استعلام، نیاز به انجام اقدام خاصی از سوی متقاضی نیست.

4. مشخصات سوابق فعالیت(تکمیل این بخش اختیاری است): گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل نمایید. سپس گزینه تایید را بزنید. تکمیل گزینه های دارای * الزامی است. (اطلاعات وارد شده زیر به عنوان نمونه و برای راهنمایی شما تکمیل گردیده است)


14

5. مشخصات نیروی انسانی (تکمیل این بخش اختیاری است): گزینه جدید را انتخاب و اطلاعات نیروی شرکت/موسسه می باشد  (اطلاعات وارد شده زیر به عنوان نمونه و برای راهنمایی شما تکمیل گردیده است)19  

6. تعیین رابط واحد (تکمیل این بخش الزامی می باشد): رابط بین مرکز با شرکت یا موسسه ثبت شده، باید از بین اعضای ثبت شده پنل باشد. گزینه معرفی رابط جدید واحد را انتخاب و اطلاعات را وارد نمایید. (اطلاعات وارد شده زیر به عنوان نمونه و برای راهنمایی شما تکمیل گردیده است)


15

کلیه اعضاء نمایش داده می شوند پس از انتخاب گزینه تایید را انتخاب نمایید.

7. بارگذاری مدارک واحد (تکمیل این بخش الزامی می باشد): (در این بخش تنها مدارک: ثبت (اساسنامه و آگهی روزنامه رسمی تاُسیس)،تغییرات (آگهی روزنامه رسمی تغییرات)، پروانه فعالیت، پروانه یا مجوز اخذ شده از سایر ارگان ها و آخرین نسخه اساسنامه شرکت/موسسه بارگذاری می شود) گزینه جدید را انتخاب و گزینه ها را تکمیل و تایید نمایید.


16

نوع فایل را انتخاب کرده و در قسمت مشخصات فایل، فایل مورد نظر را انتخاب سپس گزینه تایید را انتخاب کنید تا مدرک مورد نظر ثبت شود. دقت داشته باشید که هر فایل باید در جای خود ثبت شود. پس از بارگذاری تمامی فایل ها سپس پیام بگذارید تا مدارک بارگذاری شده بررسی شوند و پس از تایید کارشناسان مرحله بعد از طریق پنلتان اطلاع رسانی شود.

8.  درخواست های مجوز فعالیت (تکمیل این بخش الزامی است): گزینه جدید را انتخاب و نوع درخواست را ثبت نمایید.  برای آشنایی با انواع مجوزها راهنمای مربوط به آن را در بخش انواع مجوز فعایت مطالعه نمایید. (اطلاعات وارد شده زیر به عنوان نمونه و برای راهنمایی شما تکمیل گردیده است)

17
 

9. لیست مجوزهای صادر شدهدر این قسمت لیست تمامی مجوز های صادر شده نمایش داده می شود. در صورت تمایل متقاضی می تواند از این قسمت، پروانه های (5 ساله) خود را پرینت (به صورت رنگی و در صفحه گلاسه) گرفته و به مرکز ارائه داده، پس از استعلام پروانه مهر شده و به متقاضی تحویل داده می شود.


19

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.