راهنمای موسسات فرهنگی، هنری، چند منظوره و قرآنی

(ثبت واحد فرهنگی دیجیتال)

 

متقاضیان دارای پروانه فعالیت از ارشاد

متقاضیانی که دارای پروانه فعالیت از یکی از معاونت های وزارت ارشاد باشند، می توانند با مشخصات همان موسسه در پنل سرآمد به صورت حقوقی ثبت نام کنند و پس از طی مراحل، پروانه موقت تاسیس و تجهیز 6 ماهه را از این مرکز دریافت نمایند. توجه داشته باشید که پس از اخذ مجوز 6 ماهه در صورتی که پروانه فعالیت موسسه فرهنگی، هنری، چند منظوره یا قرآنی خود را ارائه نمایید، نیازی به تغییر موضوع و ارائه اساسنامه جدید نداشته و صرفا می توانید با الحاق موضوع نشر دیجیتال به موضوع موسسه خود، جهت مجوز فعالیت 5 ساله اقدام نمایید.

فایل صورت جلسه الحاق موضوع

نامه درخواست معرفی نامه

 

نکات:

  • تصویر اساسنامه خود را که قبلا به تایید ارشاد رسیده است، باید در بخش بارگذاری مدارک واحد در پنل آپلود نمایید.
  • تصویر پروانه فعالیت موسسه فرهنگی، هنری، چندمنظوره یا قرآنی خود را نیز باید در بخش بارگذاری مدارک واحد در پنل آپلود نموده و یک نسخه کپی آن را به همراه صورت جلسات ارسال نمایید.
  • به همراه صورت جلسه، یک نسخه نامه درخواست معرفی نامه نیز باید تحویل بخش مکاتبات مرکز گردد. لطفا از ارسال دیگر مدارک غیر ضروری خودداری نموده در غیر این صورت مرکز هیچ مسئولیتی در قبال تحویل آن ندارد.
  • در برگه معرفی نامه باید نام ثبت نامی خود در پنل و کد پرونده واحدتان را درج نمایید.
  • تمامی مدارک باید پس از تکمیل مطابق راهنمای مذکور، پرینت گرفته شده و پس از امضای تمامی اعضا و مهر موسسه به بخش مکاتبات مرکز رسانه های دیجیتال ارائه شوند.
  • به دلیل سخت گیری اداره ثبت و بازگرداندن مدارک دست نویس، لطفا از تکمیل مدارک به صورت دست نویس و منگنه نمودن آن خودداری نموده و موارد مشخص شده را مطابق راهنما تایپ و سپس پرینت نمایید.
  • متقاضیان در تهران می توانند پرینت مدارک خود را از طریق پست، پیک یا مراجعه حضوری و در دیگر شهرها و استان ها می توانند از طریق پست برای بخش مکاتبات مرکز ارسال نمایند.
  • صورت جلسات باید به صورت اصل ارسال شوند، لطفا از ارسال کپی یا نسخه فکس یا اسکن شده آن خودداری نمایید.
  • نامه تاییدیه متقاضیان تهران خطاب به هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی و نامه متقاضیان شهرستان خطاب به اداره کل فرهنگ و ارشاد استان ایشان صادر می شود؛ لذا باید پس از این مرحله و دریافت تاییدیه با مراجعه به اداره ارشاد و ارائه مدارک، نامه مربوطه خطاب به اداره ثبت شرکت ها را دریافت نمایند.
  • پس از انجام مراحل ثبتی در اداره ثبت شرکت ها، آگهی ثبتی را در پنل بارگذاری نموده و درخواست تمدید مجوز خود را به کارگروه ارجاع می دهید. تا پروانه فعالیت 5 ساله نشر دیجیتال نیز برای شما صادر گردد.

در نهایت؛ متقاضیان بعد از ارائه دو نسخه صورت جلسه به بخش مکاتبات مرکز، می توانند پس از گذشت 4 الی 5 روز کاری نتیجه بررسی مدارک خود را دریافت نمایند. (لطفا برای دریافت نتیجه بررسی، از طریق ارسال پیام در پنل کاربری پیگیری نمایید)

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.